Від фарбувальної фабрики до розбудовника іміджу

Протягом багатьох років Lindström пройшла шлях від фарбувальної фабрики та пральні до спеціаліста у галузі текстильної оренди. 164-річний сімейний бізнес був піонером у своїй сфері від самого початку.

Заснована у 1848 році, Lindström спочатку діяла як фарбувальна фабрика, розташована на пагорбі, котрий пізніше став місцем палати фінського парламенту. У 1880-х роках пральня під назвою C.A. Lindström & Son була заснована поряд із фарбувальною фабрикою у старому місті Хельсінкі, пропонуючи новинку – послуги з хімчистки. У 1901 році Lindström придбала ділянку у районі Сорнаінен, Хельсінкі.

 

У 1922 році Uusi Pesula Oy, основним акціонером котрої виступав головний інженер Йохан Ройха, придбала акціонерний капітал в AB W.E. Lindström. Компанія стала однією з найбільших у своїй сфері у північних країнах.

 

У 1930 роках компанія спеціалізувалась у фарбуванні та промисловому пранні. Оскільки послуги промислового прання занепали в повоєнні роки і особливо протягом 1950-х років, Uusi Pesula почала концентруватися на пральних послугах для внутрішніх клієнтів. Компанія прагнула надавати доступні спеціалізовані послуги господарствам. Послуги прання для внутрішніх господарств почали ставати менш популярними на початку 1970-х років, оскільки почали поширюватися автоматичні пральні машини.

 

В середині 1970-х років Lindström розширила діяльність послугами очищення. У 1975 році Lindström придбала Laitos-Siivous та стала відомою завдяки своїм комплексним послугам. Завдяки додаванню послуг очищення до портфелю компаній Lindström зміцнилась в цілому ділова концепція Групи.

 

1990-ті роки були періодом консолідації. Компанія вирішила зосередитись на текстильній оренді замість очищення, управлінні відходами та пральнях. Компанія також вийшла на міжнародні ринки.

 

На початку 2000-х років, до Comforta Oy було включено Suomen Hotellipalvelu. Продажі продукції було включено поряд з орендою текстильних виробів, а також запущено онлайн-сервіс. Восени 2002 року Lindström запатентувала свою модульну пральню – унікальну інновацію на міжнародному рівні. Модульна пральня полегшує поступове та економне розширення міжнародних операцій, забезпечуючи системну якість на терені Європи. У 2005 році Lindström придбала Vision Design Oy, що спеціалізується на корпоративних текстильних сервісах та ПР продукції, а також додала засоби захисту до асортименту спецодягу.

 

У 2006 році Lindström відкрила два нових відділення у Китаї та в Україні. У 2007 році Lindström здійснила азійське розширення в Індії та відкрила відділення у Туреччині. У 2008 році Lindström відзначила свій 160-річний ювілей. Компанія збільшила діяльність у Європі та Азії, а також відкрила відділення у Болгарії. Lindström об’єдналась зі своїм підрозділом Vision Design. У 2009 році Lindström продовжила своє міжнародне розширення, створюючи сервісні центри у Мумбаї та Нью-Делі, Індія, а також у Пекіні, Китай, пропонуючи корпоративні сервіси по спецодягу. У Фінляндії Lindström зміцнила свою позицію на ринку засобів індивідуального захисту завдяки придбанню операцій ЗІЗ Virtacio Oy разом із працівниками, спорудами та брендами.

 

У 2010 році Lindström продовжила своє географічне зростання особливо у Росії, Індії та Китаї. У 2011 році Lindström розширила свою діяльність, наприклад, в Болгарії та Індії. У 2012 році було засновано підрозділ у Хорватії. Сервісний центр було відкрито у Панчкула, Індія.
 

Надіслати контактний запит або зателефонуйте +38 044 583 0341